Уроки




C:\Users\Тома\Desktop\Україна\qd72Uijn3rM.jpg


\


                                                               вчитель початкових класів
                                                               Суліма Віта Миколаївна



Тема :   Україна – єдина країна!
Мета. Формувати поняття учнів про Україну як єдину країну українського народу, розширювати знання про рідний край, його звичаї і традиції. Розвивати почуття людяності, доброти. Виховувати любов до людей, до рідної країни.
Матеріал до уроку. Карта України, Державний Герб, Прапор, Гімн України. Картини з краєвидами рідного краю.
Хід уроку
Вчитель:
Дорогі діти, ви стали на цілий рік старші і сьогодні знову прийшли у свій клас, зустрілися з друзями, то ж помандруємо у світлу і чарівну країну, де здобувають нові знання, вчаться вчитися, жити і дружити. Давайте привітаємо один одного в рідній школі з днем Знань веселою піснею. ( «Україно моя»)
Вчитель. Ви прослухали пісню. Про що говориться в ній?

Учень 1 ( слайд 1)
Моя найкраща в світі сторона!
Чарівна, неповторна Україна!
Для мене в цілім світі ти одна,
І рідна, й мила, дорога, єдина.
( слайд 2)
Вчитель:
Починаємо наш перший урок, тема якого звучить так: «Україна — єдина країна».
Погляньте на карту України — це карта нашої Батьківщини. В кожному її куточку живуть родини, батьки і діти, бабусі і дідусі у своїх власних будинках або в багатоповерхівках, в селі чи в місті, але всі ми живемо в одній державі — в Україні, яка і є для всіх нас спільним домом, єдиною країною. Україна — це єдина країна  для народу України.
(слайд 3)
Яка Україна?  Про це ми дізнаємося, йдучи стежинами вірша.
(на дошці – слова: світі, джерельця, глибокі, сучасні, весела, чудова, Україна, любити, держава, відкрила, єдина.)


( Діти підбирають слова до вірша.)


Знайдіть вірне слово, щоб продовжити вірш.
(слайд 4)
Ось небо блакитне i сонце в зенiтi!
Моя Україна - найкраща у ...            !  ( світі).
(слайд 5)
Моя Україна - це ліс і озерця.
Безмежні степи i чарiвнi   ...    . ( джерельця)
(слайд 6)
Красиві пейзажі i гори високі,
маленькі струмочки i ріки         ...   . ( глибокі)
(слайд 7)
Гра “Відгадай”
Найбільші ріки та озера України. ( таблиці)





(слайд 8)
Міста старовинні i замки прекрасні.
Великі будови і наші,     …     . ( сучасні).
(слайд 9)
Гра “Відгай назву міста” (таблиці)
ЇИКВ        КИЇВ
ВЬЛВІ       ЛЬВІВ
ВАРХІК        ХАРКІВ
(слайд 10)
  • Які ще міста України ви знаєте?
(слайд 11)
Сади чарiвнi, мальовничиї села.
Моя Україна - це пісня    ...   .   (весела)


(слайд 12)


Це щира, багата, як світ, її мова,
крилата, така мелодійна, ...     .  (чудова)
Вчитель. Так, ми живемо з цілим світом у дружбі та мирі. І в нас, в Україні, живуть не лише самі українці, хоч їх переважна більшість. Поруч з нами вільно і щасливо проживають представники інших національностей: росіяни, білоруси, татари, узбеки, поляки, чехи та багато інших. Та всі вони є народом України, ми живемо у спільному домі. Нам усім вистачає місця і ніхто не робить різниці між людьми за національними ознаками, тут всі рівні в своїх правах. Кожній людині відкритий простір для праці, навчання, творчості, відпочинку. Живи, трудись, навчайся, займайся улюбленою справою — ти живеш у вільній і незалежній державі, в чарівному куточку планети — в Україні. Люди різних національностей мають право знати свою рідну мову, між собою нею розмовляти, читати книжки, вивчати її в своїх школах, але для всіх людей в Україні є обов’язковою державна українська мова. Так у всьому світі заведено: людина, живучи в певній країні, повинна обов’язково знати мову цієї держави, щоб розуміти, що діється навколо, про що говорять і пишуть. Ось і ми з вами повинні дуже добре знати свою державну мову, бо для українців ця мова рідна, близька і дорога серцю, тому треба підносити її до вершин, гордитися нею, бо вона не тільки державна, а ще й дуже красива, багата, мелодійна, чарівна, як і душа українського народу.
(слайд 13)
Її обереги - верба i калина.
Найкраща у свiтi - моя …   .   (Україна)


(слайд 14)


Бо нам найрiднiша Вітчизна i мати.
То як же нам, дітям, її не    …   ! (любити)


(слайд 15)


Моя Україна -   козацькая слава!
Така волелюбна i мирна    …     .  ( держава)


Людина щаслива і радісна тоді, коли все добре, коли є мир. Діти, а який птах символізує мир на Землі?  Всі ми бажаємо миру. Миру на Землі, в Україні, миру в родинах , миру в душах і серцях кожного з нас.


(слайд 16)


Вона дорога нам, i рідна, i мила.
Бо світ перед нами великий     ...   . ( відкрила)


(слайд 17)


Вітчизно свята, дорога Україно,
Для кожного з нас  ти у свiтi    ...   . ( єдина)


(слайд 18)


(  Серед букв знайти слова.)

В
У
Л
Г
І
М
Н
С
А
Ч

П
Е
К
О
П
Р
А
П
О
Р


А
Г
Е
Р
Б
Р
О
С
У
М

Ж
У
К
Р
А
Ї
Н
А
З
И

Я
Н
Т
Є
Д
И
Н
А
И
Т


          
         
        Вчитель:


Гімн – це урочиста пісня, яка є символом державності, а державним  гімном  є пісня « Ще не  вмерла України»… Понад сто років тому її написали поет Павло Чубинський та композитор Михайло Вербицький.

Учень 2
Слова палкі,
Мелодія врочиста …
Державний гімн ми знаємо усі.
Для кожного села, містечка,міста –
Це клич один з мільйонів голосів.
Учень 3
Це наша клятва, заповідь священна.
Хай чують друзі й вороги,
Що Україна вічна, незнищенна,
Від неї ясно й світло навкруги.
Учень 4
Синьо - жовтий прапор маємо
Синє небо, жовте – жито;
Прапор свій оберігаємо,
Він святиня, знають діти.
Учень 5
Прапор свій здіймаєм гордо,
Ми з ним дужі і єдині,
Ми навіки є– народом,
Українським в Україні.
Учень 6
Наш Герб – Тризуб,
Це воля, слава, й сила.
Наш Герб – Тризуб.
Недоля нас косила.
Учень 7
Та ми зросли, ми є,
Ми завжди  будем,   
Добро і пісню
Несемо ми людям.


Вчитель:
Наші далекі предки були переконані, що Тризуб відображає триєдність сили, яка створила світ і життя в ньому:
Батько – мати – дитя
Вогонь – вода – життя
Світло – слово – любов
Мудрість – краса – розум
У християнській релігії пояснюють ще й так: Бог Отець – Бог Дух Святий – Бог Син.


Учень 8
У всьому світі кожен знає –
Є Батьківщина лиш одна.
І в нас вона одна – єдина –
Це наша славна Україна.


Учень 9
Не забувай Шевченка спів
Про горду славу вояків.
Не забувай, що ти дитина
Землі, що зветься Україна.


Учень 10
У карпатському краї,
чи в луганських степах,
де б ти не жив – ми родина!
Горда, незламна
і нездоланна –
єдина для всіх Україна!







Всі учні класу виходять до дошки, піднімають вгору руки з аркушами паперу: верхній  ряд-сині, нижній  ряд-жовті з написом «Україна єдина»



Підсумок уроку.


Лунає пісня-кліп про єдину Україну.




Урок  математики 2 клас

Тема: Закріплення віднімання двоцифрових чисел.

Мета: закріпити навички віднімання одноцифрового числа від двоцифрового     зручним способом; вчити   розвязувати задачі складанням виразу; відпрацьовувати навички роботи з геометричним матеріалом;
 розвивати пізнавальну активність, правильне математичне мовлення; сприяти вихованню почуття відповідальності за братів наших менших, за збереження краси  навколишнього середовища.

Обладнання: аудіозаписи (снігопад, спів синички), записи на дошці, сніжинки із завданнями,  прапорці для усного рахунку «Лижня», картки для роботи в групах.

І. Організаційний момент.

   Всі почули ви дзвінок,
   Він покликав на урок.
   Кожен з вас приготувався,
   На перерві постарався.
   Зараз сядуть лиш дівчата,
   А за ними і хлоп'ята.

ІІ. Постановка мети і завдань.
     Ознайомлення з темою та правилами проведення уроку-мандрівки. 

-        Сьогодні я пропоную вам відправитися у незвичайну мандрівку – мандрівку зимовими пригодами. Але , можливі і труднощі, бо треба буде розв’язувати складні математичні  завдання. Чи  готові працювати?

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1.Гра « Засніжило» ( звучить мелодія « Снег» - фон)

Діти, які  отримують з рук вчителя сніжинку, називають написане на ній число і виконують усно  завдання:

-        розкласти число на розрядні доданки;
-        збільшити на один десяток;
-        зменшити на один десяток.
( На сніжинках числа – 7, 86, 64, 3, 56, 67, 61,9, 16 )


-        Вийдіть до дошки ті, хто отримав двозначне число і станьте зі своїми числами, розмістивши їх у порядку зростання (16, 56, 61, 64, 67, 86)
-        Що спільного?

2.Каліграфічна хвилинка.
Прописати – 6*6*66*6*6* 66

ІV. Систематизація, узагальнення засвоєних знань, умінь та навичок.

-        Ось засніжило. Мерщій на лижі!

1.«Лижня» ( розв’язати кругові приклади з записом у зошити)

(Приклади записані на різнокольорових прапорцях, що розміщені хаотично.
Діти розв’язують приклад, записують на прапорці результат
і проводять «лижню» до наступного приклада)

2. Геометричний матеріал
( Звучить спів синички )
- А що це ми чуємо? Хто це просить допомоги?  Чому? ( відповіді дітей)
 Щоб  допомогти  пташкам треба зробити  годівничку, а в цьому нам допоможуть деякі розрахунки вправи №355 на с.63
(зображення повторюється на дошці )

 ( Робота в парах. Обчислення периметра квадрата і найменшого трикутника – письмово з послідуючою перевіркою)

Фізкультхвилинка.

У володарки Зими
Трішечки замерзли ми.
Грудень каже: «Пострибай!»
Потім  просить: «Присідай!»
Встали — сіли, встали — сіли,
Розігріли наше тіло.
Грудень місяць нагадав:
Час нам братися до справ.
Сіли, дітки, всі гарненько.
Спинки держимо рівненько.

3. Групова робота учнів .

-        Годівнички готові, але що ж туди покласти?
( ягідки калини, насіння соняшника, несолене сало)

Діти отримують картки з завданнями-прикладами, що записані:
-        На ягідках калини                 21-7              13-8            45-7
-        На соняшнику                       43-5               92-6            55-6
-        На шматочку сала                 14-6               81-3            15-7
(Один представник з  ряду підходить по черзі до кожного учня свого ряду, даючи йому можливість написати результат прикладу. Більше правильних відповідей – більше гостинців для птахів)

Відповіді:  14,38,8;      5,86,78;     38,49,8.

-        Молодці! Пташок нагодували. І вони вам дарують спогади про літо,  про їхніх літніх друзів .

4. Робота над задачею №357
- Читання задачі вчителем.
- Бесіда за умовою задачі.(короткий запис на дошці)
- Це проста чи складена задача?
- Спробуйте скласти вираз до розв’язання , повідомити мені на вушко тихенько, щоб не налякати пернатих.
(запис розв’язання в зошити з коментуванням)
(17+6)-4=19(пт.), або 17-4+6=19(пт.)

V. Підсумок уроку.

Ось і пролунав дзвінок — закінчився наш урок.
За роботу — по заслузі! Щиро дякую вам, друзі!

Для оцінки роботи учнів на уроці заготовлено сніжинки з буквами, з яких треба скласти  – Н А Й К Р А Щ І    Д І Т И

(вчитель роздає ці сніжинки протягом уроку, ставлячи зі зворотного боку оцінку, але звертає на оцінку увагу тільки зараз)

Загальна оцінка діяльності класу.

VI. Домашнє завдання
С. 64 №358, 359





 Перший урок 2015-2016 н.р. «Мій сонячний дім – моя Україна»


Тема: Мій сонячний дім – моя Україна
 Мета: виховувати почуття патріотизмулюбові до рідного краюпошану до свого  народубажання приносити користь своїй країні; розвивати громадянську свідомістьпізнавальні інтереси.
 Обладнання: стенд «Державні символи України», вишиванки, вишиті рушники,   рослини-обереги ,малюнкиплакати.
Хід уроку
І. Організаційний момент
 1 Вересня.
Цей день незвичайний приходить до нас,
І всім до навчання ставати вже час.
Зібрались ми разом знання вшанувати,
Бо трішки набридло вже відпочивати.

Що ж , Перше вересня – чарівний день!
Це перша пісня із шкільних пісень,
Що буде цілий рік дзвеніти
І закликати учнів вчити…

Право на освіту записано в Основному Законі нашої держави, який прийнято 28 червня 1996 року.
Ст. 53: Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

2. Гра «Країна мрій»
З якими поняттями асоціюється у вас слово «знання»?

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Вчитель:
Красивийщедрийрідний край
І мова наша - солов’їна.
Любишануйоберігай
Усе, що зветься  …     (Україна).
Наша держава – одна з найбільших країн у ЄвропіЩасливі ми,
 що народилися і живемо в Україні. Тут жили наші прадіди,
 живуть батьки, тут корінь українського народу. І де б не були
 скрізь відчуваємо поклик рідної землі, хвилюємося, зачувши  рідне слово, вслухаємось у чарівні мелодії пісень,
 вбираємо в себе ніжні звуки української мови. Україна - це наша історія . Бо поки ми пам’ятаємо історію свого
      народуми існуємояк нація. Від розуміння і любові кожного з      нас залежатимеяким буде майбутнє України.

ІІІ. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1.    Асоціативний кущ  «Україна» (з записом на дошці)
 «Що для кожного з вас Україна
Україна – це рідний дім, рідне селомелодійнаніжна мова, вишиванки, верба і калина…).

2. В кожної людини є своя маленька батьківщина  це її домівка, вулиця, село, що є частиною великої Батьківщини.
- Яке місце на нашій планеті вважається найкращим?
Але чому ж так ніжно тріпоче серце при згадці про старе дерево чи 
скромні квіточкищо ростуть  біля батьківського порогу?
 Мабуть томущо серце приростає саме до рідної землі, яка випестила тебе і яку ти зігрів своїми руками. І так буває завжди – любов до великого і безмежного починається з любові до малого.
 Рідний куточок землі стає для людини найкрасивішим та наймилішим.
Ми часто чуємо словосполучення «рідна земля», «рідний край». Що означають вони?  Послухаємо
вірші:

Поле широкенебо високе
В променях сонця сія.
ВербиКалина… В даль пісня лине –
То Україна моя.

Є у всіх одна країна,
Найрідніша нам усім.
То прекрасна Україна,
Нашого народу дім.

Моя Українотебе я кохаю –
Тут дім мій, тут друзі живуть.
Тут мовою рідною пісня лунає
І мальви по селах цвітуть.

Україноземле рідна,
Земле сонячна і хлібна,
Ти навік у нас одна,
Тияк матинайрідніша,
Ти з дитинства наймиліша,
Наша отча сторона.

У рідному краї і серце співає,
Лелеки здалека нам весни несуть,
У рідному краї і небо безкрає,
І ріки-потокимов струни течуть.

Одна Батьківщина, і більш не буває.
Місцяде родилисязавжди святі.
Хто рідну оселю свою забуває,
Той долі не знайде в житті.

4.    А що значить бути громадянином України?
(Дотримуватись законів Українидбати про добробут і розквіт України).
Чи вважаєте ви себе громадянами?

Повчання Володимира Мономаха дітям (з обговоренням)
Стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.
Зміцнюй тіло й душупросвітлюй розум.
Працюй так, щоб після тебе нічого не переробляли.
Будь завтра кращим, ніж ти є сьогодні.
Не давай сильним принижувати слабких.
Не залишай хворихне забувай про бідних.
Не май гордині ані в розумі, ані в серці.
Пізнавши все добрепам’ятай, а чого не знаєш – того навчайся.
Живи для Батьківщини та люби людство.

5. Робота в парах.  Народні обереги
 Мене навчила рідна мати
Звичаї рідні шанувати,
І рідну мову, й рідний спів.
І славну пам’ять прадідів.

У кожної пари стрічки паперуна яких записано по одному твердженню з 
переліку сімейних традицій і цінностей. Відібрати :
І група – «Сімейні традиції»
ІІ група – «Сімейні цінності».
·        Вишивання рушників, серветоксорочок.
·        Принциповість у взаєминах.
·        Спільна праця батьків і дітей на присадибній ділянці.
·        Наслідування дітьми професії батьків, родинні династії.
·        Довірливе спілкування між батьками і дітьми.
·        Дбайливе ставлення кожного до своїх рідних.
·        Дотримання порядку в домі.
·        Взаємоповага членів сім’ї.
·        Справедливість у оцінюванні вчинків.
·        Шана померлим родичам.
·        Перехід родинних коштовностей з покоління в покоління.
·        Підтримання позитивних емоцій в сім’ї.
·        Відзначення днів народження членів родини.
·        Духовне вдосконалення.
·        Приготування страв національної кухні.
·        Використання у святкові дні національного одягу.

6.З батьківської хати розпочинається пізнання світу.
Тут ми навчаємося цінувати хліб і сільповажати старшихшанувати
 батька й матірбути терплячимичесними і роботящими. І куди б 
ми не пішли від батьківського порогуніколи не забудемо рідну домівку.


Ми починаємось з любові, яку мережили батьки,
Вона у пісні колисковійішла стежками крізь роки.

Вона у хаті найтеплішійде ми так швидко проросли,
Там, де земля за всіх рідніша, там, де нас рідні берегли.

Там, де чекають тато й ненька, там, де ялинка у дворі.
І завжди рано-пораненьку на них сідає дві зорі.

Сенкан «Батьківщина».(колективне складання вірша)

7.Ви, дітищасливі, що народилися і живете на такій чудовійбагатій,
 мальовничій землі – Україні.
Багато наших земляків у віршах і піснях розкривали душу 
українського народу.

 Пісні М.Вербицького «Щене вмерла України» судилося   стати 
національним Гімном України. (Ст. 20 Конституції України).

Конституція – Основний Закон держави.
Нова Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року.
Про утвердження нашої державності і самостійності свідчить і тещо ми       маємо малий герб України –тризуб і синьо-жовтий прапор.

- Ви, дітинаймолодші сини і дочки нашої  ВітчизниМайбутнє України у ваших руках. Від вас залежить , яким воно буде.

Гронування  «Кольори прапора»:
Синій – вода, небо, волошкинезабудки …
Жовтий – сонце, лан пшеницізерносоняшник …

Розсипанка

Х*Ч  М*Л*Й  Я,  Н*В*Л*К*Й,
З*Т*  Д*БР*  ЗН*Ю,
Щ*  КР*Й  Р*Д*Н*Й  -  УК*А*Н*,
Я  Ї*  К*Х*Ю.
Рослини-символи
До рослинних символів відноситься верба, дуб, тополякалинамальва, барвінокчорнобривці,любисток тощо. З рослин дівчата плели віночки, і кожна квітка в них щось символізувала.

Деревій – нескореність,
Ромашка – доброта і ніжність,
Калина – краса та дівоча врода,
Барвінок – життя,
Любисток – людська відданість,
Чорнобривці – врода,
Безсмертник – довголіття,
Незабудка – пам’ять,
Ружа – любов.

Вікторина «Моя Україна»
- Хто є авторами слів і музики Державного Гімну України?
Що означають кольори в українському прапорі?
- Яка найбільша річка України?
- Які моря омивають кордони нашої держави?
- Назвіть гори на території України.

ІV. Рефлексія







1 група
1 Вересня.
Цей день незвичайний приходить до нас,
І всім до навчання ставати вже час.
Зібрались ми разом знання вшанувати,
Бо трішки набридло вже відпочивати.

Що ж , Перше вересня – чарівний день!
Це перша пісня із шкільних пісень,
Що буде цілий рік дзвеніти
І закликати учнів вчити…

Право на освіту записано в Основному Законі нашої держави, який прийнято 28 червня 1996 року.

Ст. 53: Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.


2 група
Поле широкенебо високе
В променях сонця сія.
ВербиКалина… В даль пісня лине –
То Україна моя.

Є у всіх одна країна,
Найрідніша нам усім.
То прекрасна Україна,
Нашого народу дім.

Моя Українотебе я кохаю –
Тут дім мій, тут друзі живуть.
Тут мовою рідною пісня лунає
І мальви по селах цвітуть.

Україноземле рідна,
Земле сонячна і хлібна,
Ти навік у нас одна,
Тияк матинайрідніша,
Ти з дитинства наймиліша,
Наша отча сторона.


У рідному краї і серце співає,
Лелеки здалека нам весни несуть,
У рідному краї і небо безкрає,
І ріки-потокимов струни течуть.

Одна Батьківщина, і більш не буває.
Місцяде родилисязавжди святі.
Хто рідну оселю свою забуває,
Той долі не знайде в житті.

3 група
Мене навчила рідна мати
Звичаї рідні шанувати,
І рідну мову, й рідний спів.
І славну пам’ять прадідів.

4  група
Ми починаємось з любові, яку мережили батьки,
Вона у пісні колисковійішла стежками крізь роки.

Вона у хаті найтеплішійде ми так швидко проросли,
Там, де земля за всіх рідніша, там, де нас рідні берегли.

Там, де чекають тато й ненька, там, де ялинка у дворі.
І завжди рано-пораненьку на них сідає дві зорі.

5  група
 Пісні М.Вербицького «Щене вмерла України» судилося   стати 
національним Гімном України. (Ст. 20 Конституції України).

Конституція – Основний Закон держави.
Нова Конституція України була прийнята 28 червня 1996 року.

Про утвердження нашої державності і самостійності свідчить і тещо ми 
маємо малий герб України –тризуб і синьо-жовтий прапор.



Комментариев нет:

Отправить комментарий